Teknolojinin sınırları olmayacağını, algılarımızı yerinden oynatacak projelere imza atan Apple Company, Apple Store hizmetini Türkiye’ye açmaya hazırlanıyor. Bu zaten 2012 yılının ilk yarısından beri bildiğimiz bir haberdi fakat yazımın başlığında da belirttiğim gibi artık geliyor :)

Tim Cook; 2013 yılında 30’dan fazla Apple Store’un bir çoğunu ABD dışında açacaklarını söyledi… Türkiye’nin yanı sıra Çin, Brezilya ve Rusya’da iş ilanlarını şimdiden yayınladı bile.

Türkiye’de ki Apple temsilcisi Bilkom olsada herhangi bir mağazası bulunmuyordu. Türkler bu kadar Apple ürünleri bağımlısıyken çok geç kalınmış bir karar diyebiliriz.

Ürünlere daha düşük fiyata sahip olacağını düşünen bir kesimde yok değil. Ben fiyatların çok düşeceğini düşünmesem de en azından ürünlere bir aracı olmadan sahip olmak güzel ve hizmet kalitesinin artacağı düşüncesindeyim. Buna ek olarak alışveriş sitelerini ziyaret oranlarımızı düşünürsek Apple Store  internet mağazısının  çok aktif olacağını düşünüyorum.

Cook, Apple Store’ların rakiplerine göre Apple’a önemli ölçüde avantaj sağladığını ve bu alana çok fazla yatırım yapmaya devam edeceklerini geçtiğimiz günlerde yaptığı basın açıklamasıyla belirtmişti.

Bunun yanında mağazanın İstanbul’da açılacak olması çok kuvvetli bir ihtimal, hatta bence kesin… Fakat Sosyaraç takipçilerine daha özel bir bilgi vermek gerekirse açılacak 3 Apple Store’dan birinin Zorlu AVM’de açılacağını buradan duyurmamda bir sakınca  görmüyorum :)