2010 yılından beri Türkiye’de yurt içi ve yurt dışı kaynaklı bursların öğrenciler tarafından haberdar olmasını amaçlayan Burs Haberleri sosyal medyadaki aktif paylaşımlardan sonra şimdi de bir web sayfasıyla çıkıyor karşımıza. Bugüne kadar binlerce öğrenciye burs konusunda rehberlik yapan burshaberleri.com ekibi yeni web arayüzüyle burs arayan öğrencilere büyük kolaylık sağlayacak gibi görünüyor.

Özellikle burs dönemlerinde Facebook, Twitter, Youtube, Google+ gibi sosyal ağlarda bolca paylaşım yapılıyor. Ayrıca sitenin ana sayfasında bulunan bölümden mailinizi girerek de yeni eklenen burslardan mail aracılığıyla anında haberdar olabiliyorsunuz. Eğer halen öğrenciyseniz ya da bir yakınınıza burs konusunda yardımcı olmak istiyorsanız burshaberleri.com‘u takip etmenizi öneririm.

Burs Sonuçları bölümünden açıklanan burs sonuçlarına da ulaşabiliyorsunuz. Youtube kanalı aracıığıyla da bol bol video paylaşmayı hedefleyen ekip sosyal medyanın tüm nimetlerinden faydalanmak istiyor. İlan Sayfası bölümünden de öğrenci merkezli sosyal sorumluluk projelerine yer verilecekmiş.

Son olarak eğitim haberleri bölümünden de güncel haberlere ulaşabiliyorsunuz.

Henüz beta yayınında olan sitenin bir takım eksikleri gözümüze çarpsa da ilerki günlerde o eksikleri de gidererek daha iyi hizmetmet vereceğine inanıyoruz.

Site sahiplerinin yakındığı en büyük sorunlardan biri de site takipçilerinin yorum bölümlerine burs taleplerinde bulunmaları. Bu konuda kullanıcıların biraz daha duyarlı olmalarını istiyoruz.

Bu arada Sosyaraç’ın da kurucularından olan ab-digital ekibinin de projede büyük katkılarının olduğunu söyleyebiliriz.

W: www.burshaberleri.com

Fwww.facebook.com/burshaberleri

Ttwitter.com/burshaberleri

Y: youtube.com/user/BursHaberleri

G+gplus.to/burshaberleri

R: feeds.feedburner.com/BursHaberleri