Foursquare bulunduğunuz mekanı isterseniz fotoğraflarıyla birlikte ağınızdaki arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz. Ayrıca arkadaşlarınızdan orada olanlar veya daha önce orada bulunan arkadaşlarınızı da görebilirsiniz. 2009 yılında kurulan Foursquare  10 milyondan fazla kullanıcısı olan ve geçtiğimiz ay 1 milyar check-in‘e ulaşan dev bir sosyal ağ. Yaptığınız checkinler Badge ismi verilen bir tür rozet (madalya) kazanıyorsunuz. Yeni geçtikleri sistemde ne kadar check-in yaparsanız ona göre bir rozetiniz olacak. Level sistemiyle gerçekleşen olan bu uygulamayla kullanıcılarını farklı mekanlarda check-in yapmaya teşvik ediyor.

FourSquare’de yer ekleme işlemlerini bu ağa kayıtlı olan tüm üyeler yapabilir. Search bölümünden daha eklemek istediğiniz mekanın eklenip eklenmediğni kontrol edip anında mekan bildirimi yapabilirsiniz.

Mekan ekleme işlemini “Add Venue” sayfasından yapabilirsiniz. Ayrıca Google’nin hizmeti olan Maps sayesinde işaretçiyi kullanarak tam koordinatları belirliyoruz.

Formu doldururken standart bir kısaltma kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. Bunun için aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz.

Adres Kısaltma Örnek
Sokak Sk. Akasya Sk.
Cadde Cd. Vatan Cd.
Mahalle Mh. Cumhuriyet Mh.
Bulvar Blv. Atatürk Blv.
Köprü Kpr. Galata Kpr.
Yokuş Ykş. Sevgi Ykş.
Apartman Apt. Birlik Apt.
Numara No: No:7/B