Sosyaraç 11 Aralık 2011 tarihinde Arif Acar tarafından kuruldu. Kısa süreçte 1 Mart 2012 tarihine kadar Alexa’da ilk 500 bininci sıraya girmek ve 100 adet özgün ve nitelikli yazı olma gibi iki ana hedefi vardır.

Türkiye’de sosyal medya araçlarının kullanımı ve tanıtımına yönelik toplu bir bilgi kaynağının olmamasından yola çıkmıştır. Bu araçların ve mecraların kalıplaşmış bazıları dışında, birçoğunun Türkiye’de bilinmemesine rağmen dünyada milyonlarca kullanıcısı var. Bunu yaygınlaştırarak “Sosyal medya’da daha stratejik üreten” bir kitle oluşturmak istiyoruz. Sosyorac, Sosyal Medya haberlerinden ve kimin ne yaptığından çok direkt bilgi paylaşımına yönelik bir blog.

Sosyaraç editör ve yazarlarıyla iletişime geçmek için editor@sosyarac.com adresine e-posta gönderebilirsiniz. Ayrıca iletişim bölümündeki formu kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Basın bülteni gönderimleriniz için de bulten@sosyarac.com adresini kullanınız.

İçeriklerimizden düzenli olarak haberdar olmak için RSS, Facebook veya Twitter’ı (@sosyarac) kullanabilirsiniz. Eğer siz de Sosyaraç’a katkıda bulunmak veya çalışmalarınızı paylaşmak isterseniz yazar olabilirsiniz.

Sosyarac’ın Misyonu

Türkiye’de “Sosyal Medya Araçları” üzerine bilgi, tecrübe, araştırma, uygulama ve yazarlarımızın konu hakkındaki görüşlerini paylaşmak.

Sosyarac’ın Vizyonu

Türkiye’nin en çok takip edilen, referans “Sosyal Medya” rehber bloğu olmak.