Windows Facebook Messenger sayesinde artık browserdan www.facebook.com adresine girmenize gerek kalmadan Facebook’u kullanabilirsiniz. Henüz sadece deneme versiyonu yayınlanan ve görünüşe göre geçmişteki MSN’in yerini alacakmış gibi duran bir uygulama. Deneme versiyonu bile heyecan verirken, geçtiğimiz aylarda videolu chat özelliğini de kullanıma açan Facebook, Windows Live Messenger‘ın özelliklerinden daha fazlasını hedefliyor.

Bu uygulamayla artık Facebook’ta çevrimiçi olan arkadaşlarınızla sohbet edebilir ve hızlıca mesajlaşabilirsiniz. Haber bandından arkadaşlarınızın güncellemelerini anında görebilir görebilir, neler olup bittiği hakkında hızlı bildirimler de alabilirsiniz.

Windows için Facebook Messenger, ilk sürümünü şuan bir grup insanla test ediyor ve deneme süresi boyunca geliştirerek nihayete kavuşturmak istiyor. Güncellemeleri ise elle yapmak zorunda değilsiniz. Siz uygulamayı açık tuttuğunuz sürece Facebook Messenger otomatik olarak güncellenecektir.

Facebook Messenger’ı isterseniz windows penceresinin sağ bölümüne sabitleyebileceğiniz gibi taskbarda da bir ikon şeklinde açık tutabilirsiniz. Birisi size mesaj gönderdiğinde mesaja anında cevap verebilirsiniz.

Facebook Messenger hakkındaki yorumlarınızı Facebook ile buradan paylaşabilirsiniz.

Windows için Facebook Messenger indir…